Doporučujeme pro tento týden

TANTRA - André Van Lysebeth

Kniha belgického propagátora jógy přibližuje tantrické učení, které vyznává kult ženského principu a nabízí jiný pohled na sex.

 

ODPOVĚDI - Arnošt Lustig

Rozšířené vydání zásadních rozhovorů profesora univerzity v St. Louis Harryho Jamese Cargasse a literárního historika Michaela Bauera s českým spisovatelem a publicistou.

 

JEŠTĚ NEŽ UMŘU - Jenny Downhamová

Sedmnáctiletá Tessa trpí leukémií v pokročilém a nevyléčitelném stadiu. S neodvratným osudem se smiřuje svérázně: sepíše si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout, dokázat, zažít, a pokud jí zdravotní stav dovolí, pustí se bezhlavě do jejich plnění.

 

BYLY JSME TAM TAKY - Dagmar Šimková

Vzpomínky ženy, která byla v 50. letech vězněná z politických důvodů společně s Růženou Vackovou, Dagmar Skálovou, či Ninou Svobodovou. Strhující próza, při jejíž četbě běhá mráz po zádech.

 

CHTĚL JSEM JÍ ZAZPÍVAT - Jaromír Nohavica

Obsáhlý výbor z písňových textů Jaromíra Nohavici. Akcentuje texty vážnější a nadčasové a ukazuje tak jejich autora vůbec poprvé knižně jako významného současného českého básníka.

 

HHhH - Laurent Binet

Strhující prvotina francouzského spisovatele Laurenta Bineta, který za ni získal Goncourtovu cenu, barvitě vykresluje okolnosti atentátu na Reinharda Heydricha.

 

ŠMALCOVA ABECEDA - Petr Šmalec

Krásy světa v abecedním pořádku na důmyslných vyobrazeních a (nikoliv na posledním místě) hádanka na každém listě! Děti se formou zábavné a nikdy nekončící hry naučí nová slova i nové situace. Pro děti od čtyř let.

 

PROSTŘENO! OD AŠE PO JABLUNKOV

Kniha charakterizuje účastníky 1. řady seriálu PROSTŘENO! ze 17 měst, předkládá jejich menu a recepty, ale obrazem ukazuje i přípravu pokrmů a úpravu tabule.

 

SLAVNÉ VILY ČECH, MORAVY A SLEZSKA - Pavel Zatloukal; Vladimír Šlapeta

V rámci edice Slavné vily již byly vydány knihy všech krajů České republiky, Prahy a Brna. Nyní umělecká agentura FOIBOS připravila završení této edice soubornou publikací s výběrem nejslavnějších vil z Čech, Moravy a Slezska.